تور مالزی

MALAYSIA – تور مالزی کوالالامپور.سنگاپور

کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع گردیده و از لحاظ جغرافیائی از دو قسمت کاملاً مجزا تشکیل شده است. دو بخش متمایز مالزی از طریق دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده‌اند که هر دو بخش غربی شبه جزیره مالزی و شرق مالزی، دارای مناظر بسیار مشابهی از دشتهای مرتفع ساحلی هستند که اغلب از تپه ها و کوهستانهای جنگلی انبوه پوشیده شده که مرتفع‌ترین آن، کوه کینابالو بر روی جزیره بورنئو قرار دارد. تنگه مالاکا که بین سوماترا و شبه جزیره مالزی قرار دارد، مهمترین مسیر کشتیرانی جهان محسوب می‌شود.

ادیان و مذاهب:

مالزی یک جامعه چند دینی است، و اسلام دین رسمی این کشور به حساب می آید. چهار دین اصلی آن عبارتند از اسلام، بودائیسم، مسیحیت (بیشتر در شرق مالزی) و هندوئیسم.

اقتصاد:

لاستيك، نفت و قلع نقاط اتكای سنتي اقتصاد مالزی به حساب می آیند. تعداد زیادی از مالایی ها به کشت برنج اشتغال داشته و نزديك به يك سوم نيروي كار به كشاورزي می پردازند. هم اكنون بزرگترين سهم صادرات این کشور متعلق به صنایع تولیدی است. از جمله مهمترین صنایع این کشور صنعت لاستيك، قلع، الوار، نساجي، ماشين آلات و سيمان می باشد و صنعت توريسم بصورت خیلی فعال در حال رشد می باشد.

وضیعت آب و هوایی:

آب و هوای مالزی، به دلیل نزديكي به خط استوا دارای آب و هواي استوايي بوده و پوشيده از جنگل‌هاي انبوه است. مشخصه آب و هوای استوایی، بادهای موسمی سالانه‌ است که در ماههای آپریل و اکتبر در جنوب غرب و از اکتبر تا فوریه در شمال غرب می‌وزد. دمای هوا از 20 تا 30 درجه‌ سانتی‌گراد در مناطق مختلف در نوسان است. فصل باران‌های شدید در بخش غربی از شهریور تا آذر و در بخش شرقی از مهر تا اسفند می‌باشد.

جاذبه های گردشگری:

مرکز ملی ستاره شناسی، برج های دوقلوی پتروناس، ایستگاه راه آهن کوالالامپور، مسجد جامع، بلندی های گنتینگ، لیک گاردن، موزه ملی، پارک ملی، پارک آهو، پارک پروانه، غارهای باتو، برج مخابراتی کوالالامپور، ساختمان سلطان عبدالصمد، بلندی های برجایا، یادبود تون عبدالرزاق، محله چینی ها، محله هندی ها، میدان MERDEKA.