لاکی نات چین، برترین پل دنیا

لاکی نات چین، برترین پل دنیا

بر روی رودخانه ی دراگون کینگ واقع در منطقه نیولِیک چانگشای در استان هونان چین، مدتی است پلی پیاده رو افتتاح شده که تمام چهارچوب ها را در هم شکسته است؛ پلی که در اصطلاح لغوی، گره خوشبختی معنا می دهد؛ معنایی که شاید به درستی در عالم واقع شبیه سازی شده است. لاکی نات تصورات شما را از پل بر هم می زند، این که یک پل باید صرفا یک نقطه را به نقطه دیگر متصل کند، در لاکی نات معنا نمی دهد.

برای ساخت گذرگاهی در منطقه ی در حال رشد نیولِیک، یک رقابت بین المللی شکل گرفت که در نهایت طرح و ایده ی معماران گروه معماری نکست ( NEXT Architecture ) برنده ی این رقابت شد. طرح برگزیده، ویژگی های خاصی داشت؛ سنت، فرهنگ چینی، معماری و نمادهای چین را به طرز هنرمندانه ای با هم تلفیق کرده بود.

در نهایت در سال ۲۰۱۳، پلی فلزی و قرمز رنگ به طول ۱۸۵ و ارتفاع ۲۴ متر، با ظاهری عجیب و پیچیده اما زیبا، با هدف گسترش فضای عمومی منطقه افتتاح شد تا به جاذبه ای نوظهور و دیدنی منطقه بدل شود؛ چرا که منطقه ای که لاکی نات در آن ساخته و بهره برداری شد، منطقه ای در حال رشد است و این سازه می تواند به افزایش سرعت رشد آن کمک کند.

پل لاکی نات با ۱۰۰۱ پله ای که دارد، تنها یک گذرگاه معمولی برای اتصال دو نقطه نیست، بلکه آن طور که طراحان و معمارانش می گویند دو فرهنگ و تاریخ مختلف را نیز به هم مرتبط می کند. مکان هایی که این پل آن ها را با هم مرتبط می کند، شامل حاشیه ی رودخانه، پارک پایین پل و جاده های اطراف منطقه می شوند که هر کدام در ارتفاع متفاوتی قرار دارند. موقعیت قرارگیری این پل به گونه ای است که با قدم زدن بر روی آن می توان از چشم انداز زیبای منطقه، کوه ها و دریاچه میکسی لذت برد.

در مورد سازندگان این پل بد نیست بدانید که معماران گروه نکست و چین با همکاری همدیگر این پروژه را طراحی و پیاده کردند، به طوری که معماران هلندی روی زیرساخت ها و مدیریت های آب محل کار کردند و معماران چینی بافت محلی را مورد بررسی قرار دادند.

با نگاهی دقیق به طراحی و شکل بیرونی پل متوجه می شوید که در ساخت این سازه از نوار موبیوس که در فرهنگ کهن و معماری و طراحی سنتی چین دیده می شود، الهام گرفته شده است. لاکی نات دارای شکل و فرم سینوسی بوده که در هنر محلی چین این گره ها را سمبل خوشبختی و خوش شانسی می دانند. جالب تر از همه اینکه از هر طرف که به این سازه نگاه کنید، هیچ ابتدا و انتهایی را نمی توانید برای آن در نظر بگیرید.

نوار یا حلقه موبیوس نمایانگر صلح و خوشبختی دارای شکل و فرمی ست که خاصیت بیرونی و درونی یک اثر را از بین می برد به طوری که تشخیص بخش بیرونی و درونی آن غیر قابل تشخیص است.

این پل طرفداران بیشماری دارد و همانند دیگر مکان های شگفت انگیز دنیا، می تواند مکانی برای قدم زدن های عشاق باشد.

شب که فرا می رسد، زیبایی های پل لاکی نات دو چندان می شود. این زیبایی به دلیل وجود چراغ های ال ای دی بزرگی است که بر روی آن نصب شده و موجب شده تا لاکی نات همانند انگشتری پیچ در پیچ و نورانی در شب بدرخشد.

آژانس هواپیمایی آنا سیر

تورهای لحظه آخری / تورو بلیط ارزان چارتر

با سالها تجربه و با استفاده از نیروی کار آزموده در صنعت گردشگری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه های مختلف گردشگری ، رزرو بلیط هواپیما با ارزان ترین قیمت به اقصی نقاط جهان و تورهای داخلی و تور خارجی با امکان رزرو آنلاین تور میباشد

سالها تجربه در زمینه های مختلف گردشگری و پرسنلی متعهد و آموزش دیده پشتوانه خدمات ما خواهد بود

دفتر تهران   :

 ۰۲۱۸۸۵۰۱۶۴۰

۰۹۱۲۵۲۴۵۸۳۱

http://anaseir.com/

www.telegram.me/anacharter

www.instagram.com/anaseir.pars

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *