دریاچه وان Lake Van

دریاچه وان Lake Van

دریاچه وان، بزرگ ترین دریاچه کشور ترکیه است که وسعتی در حدود ۳,۷۵۵ کیلومتر مربع را می پوشاند و در اطراف با شهرها و روستاهای مختلفی احاطه شده است. این دریاچه در شرق ترکیه بوده و در نزدیکی شهر وان قرار گرفته و در نتیجه فاصله بسیار کمی با مرز ایران و ترکیه دارد. وقتی به دریاچه وان برسید، در اطراف، کوه های بلند و سر به فلک کشیده ای می بینید که ارتفاعی نزدیک ۱۳۰۰ متر دارند و جریان های کوچک آنها به همراه باران، آب دریاچه را تأمین می کنند.

دریاچه شکلی مثلثی و عمقی در حدود ۱۷۱ تا ۴۰۰ متر دارد و ۱,۶۴۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. بخش غربی دریاچه عمیق تر و عمقش نزدیک ۴۵۱ متر ارزیابی شده و بخشهای شرقی دریاچه نیز کم عمق تر می باشند. خوب است بدانید که آب دریاچه وان به شدت قلیایی است و پی اِچی در حدود ۹.۷ تا ۹.۸ داشته و درصد بالایی از سدیم کربنات و دیگر نمک ها در آن به چشم می خورند. با این وضعیت، آب دریاچه چندان در کشاورزی و موارد آشامیدنی قابل استفاده نیست اما برای مصارف دیگر چون ساخت پاک کننده ها کاربرد دارد، بنابراین سدیم کربنات و دیگر نمک های دریاچه را با تبخیر استخراج می کنند و در صنعت استفاده می شوند.

گرچه این دریاچه در ارتفاعی بالا قرار داشته و در زمستان ها نیز آب و هوای بسیار سردی دارد، اما غلظت بالای نمک آن از یخ زدن آب دریاچه جلوگیری می کند و تنها برخی از نقاط کم عمق شمالی منجمد می شود. در نتیجه وان به مکانی محبوب و مناسب برای شنا و آب تنی در نظر گرفته می شود.

دریاچه وان Lake Van

آژانس هواپیمایی آنا سیر

تورهای لحظه آخری / تورو بلیط ارزان چارتر

با سالها تجربه و با استفاده از نیروی کار آزموده در صنعت گردشگری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه های مختلف گردشگری ، رزرو بلیط هواپیما با ارزان ترین قیمت به اقصی نقاط جهان و تورهای داخلی و تور خارجی با امکان رزرو آنلاین تور میباشد

سالها تجربه در زمینه های مختلف گردشگری و پرسنلی متعهد و آموزش دیده پشتوانه خدمات ما خواهد بود

دفتر تهران   :

 ۰۲۱۸۸۵۰۱۶۴۰

۰۹۱۲۵۲۴۵۸۳۱

http://anaseir.com/

www.telegram.me/anacharter

www.instagram.com/anaseir.pars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *