رودخانه آمازون

رودخانه آمازون

رودخانه آمازون با حدود ۶۴۰۰ کیلومتر طول ، دومین رودخانه ی طولانی در جهان می باشد ، و تنها کمی از نیل کوتاه تر است و بزرگترین رودخانه ی حجیم می باشد . تا کنون بیش از ۳۰۰۰ گونه ماهی در آمازون شناخته شده، و هنوز هم گونه های جدید در حال کشف شدن هستند. حوزه آمازون توسط باقیمانده جنگل های انبوه پوشیده شده است. اگرچه یک دهم از گونه های زنده جهان در آمازون زندگی می کنند، تورها بیشتر برای قایقرانی در رودخانه هستند.

رودخانه آمازون

دو درصد از آب های شیرین آمازون به اقیانوس ها می ریزد. این رودخانه در قیاس با سایر رودخانه های مشهور دارای طول و عرض گسترده ای است که آن را خاص کرده و همچون ماری بلند و طویل، راه طی می کند. این رودخانه حدود شش هزار و هفتصد کیلومترمتر طول دارد، و این بسیار جالب است. البته رود نیل هم همین حدود طول دارد اما همه می دانند که میزان حجم آب آمازون بسیار زیاد است!

یکی از جاذبه های این رود وجود گربه ماهی هایی است که از حالت نمونه های آکواریومی کاملا متفاوت است و چون در فضایی طبیعی با تغذیه و آب طبیعی رشد کرده اند بسیار تنومند هستند و حدود ۹۰ کیلو گرم وزن برخی از آن ها را محاسبه کرده اند!

ماهی های آب شیرین ماهی های خاصی هستند که در این رود هم می توانید بسیاری از نمونه های آن را مشاهده کنید که از نظر اندام ماهی ها واقعا با سایر مناطق فرق دارند. به عنوان مثال ماهی آراپیما یکی از ماهی های آب شیرین است که در این منطقه به روش خاصی رشد می کند! به عنوان مثالی بارز وزن این ماهی به ۲۰۰ کیلو می رسد و البته طول آن هم ۴ متر می باشد!

رودخانه آمازون

آژانس هواپیمایی آنا سیر

تورهای لحظه آخری / تورو بلیط ارزان چارتر

با سالها تجربه و با استفاده از نیروی کار آزموده در صنعت گردشگری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه های مختلف گردشگری ، رزرو بلیط هواپیما با ارزان ترین قیمت به اقصی نقاط جهان و تورهای داخلی و تور خارجی با امکان رزرو آنلاین تور میباشد

سالها تجربه در زمینه های مختلف گردشگری و پرسنلی متعهد و آموزش دیده پشتوانه خدمات ما خواهد بود

دفتر تهران   :

 ۰۲۱۸۸۵۰۱۶۴۰

۰۹۱۲۵۲۴۵۸۳۱

http://anaseir.com/

www.telegram.me/anacharter

www.instagram.com/anaseir.pars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *