فرودگاه بین المللی حیدر علی اف

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف

فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اف شهر باکو یکی از ۵ فرودگاه بین‌المللی کشور آذربایجان محسوب می‌شود که سالانه شاهد جابه‌جایی یک میلیون مسافر است. این فرودگاه تا سال ۲۰۰۴ میلادی با نام فرودگاه بین المللی بینا (محلی در نزدیکی باکو) خوانده می‌شد و سپس به نام رئیس جمهوری فقید آذربایجان تغییر نام داد. طبق آمار اعلام شده در سال ۲۰۱۳، ورود و خروج ۲،۸۵۷،۰۰۰ مسافر در این فرودگاه ثبت شده است. نکته جالب توجه این است که فرودگاه حیدر علی‌اف پرترددترین فرودگاه منطقه قفقاز به شمار رفته و به دلیل برخورداری از موقعیت خاص، راه ارتباطی برای پروازهایی از اقصی نقاط جهان محسوب می‌شود و سعی در پاسخگویی به همه این درخواست‌ها دارد.

این فرودگاه پایگاه اصلی خطوط هوایی آذربایجان ایرلاینز (Azerbaijan Airlines)، آزل‌جت (AZALJet)، و سیلک وی ایرلاینز (Silk Way Airlines) است. همچنین فرودگاه دارای دو پایانه مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی و دو پایانه باربری است. پایانه قدیمی فرودگاه در دوران شوروی سابق احداث شده بود که به دلیل کهولت تخریب و ساختمان جدید پایانه شماره یک در فضایی در حدود ۶۵،۰۰۰ هزار مترمربع به جای آن احداث شده است. این پایانه دارای ۱۲ راهروی ارتباطی با هواپیما است و ظرفیت پذیرش ۶ میلیون مسافر در سال را دارد. پایانه شماره ۲ نیز به پروازهای داخلی اختصاص داشته و عملیات احداث بنای آن در سال ۱۹۸۹ به پایان رسیده است.

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف

موقعیت جغرافیایی و راه‌های دسترسی به فرودگاه بین المللی حیدر علی اف:

فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف در ۲۵ کیومتری شمال شرقی باکو قرار داشته و از طریق دو بزرگراه که به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ احداث شده‌اند، با مسیرهای شهری در ارتباط است.

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف

آژانس هواپیمایی آنا سیر

تورهای لحظه آخری / تورو بلیط ارزان چارتر

با سالها تجربه و با استفاده از نیروی کار آزموده در صنعت گردشگری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در زمینه های مختلف گردشگری ، رزرو بلیط هواپیما با ارزان ترین قیمت به اقصی نقاط جهان و تورهای داخلی و تور خارجی با امکان رزرو آنلاین تور میباشد

سالها تجربه در زمینه های مختلف گردشگری و پرسنلی متعهد و آموزش دیده پشتوانه خدمات ما خواهد بود

دفتر تهران   :

 ۰۲۱۸۸۵۰۱۶۴۰

۰۹۱۲۵۲۴۵۸۳۱

http://anaseir.com/

www.telegram.me/anacharter

www.instagram.com/anaseir.pars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *